Kudy tam

Pouť na Sázavě se koná v sobotu 24. června 2017 po celý den od 9 do 16 hodin v areálu Sázavského kláštera na Sázavě. Zahájení pouti od 9 hodin se uskuteční v kostele CČSH v Sázavě (Husova 97), následný program se bude konat v severní zahradě Sázavského kláštera. Jak se na Sázavu dostanete?...

Vlakem

Vlakem do zastávky Sázava-zastávka (z Prahy odjíždí v tento den Posázavská linka v 9:00 z nádraží Praha-Braník). Nebo každou hodinu jezdí z Prahy hl. nádraží klasický spoj s přestupem v Čerčanech. Z nádraží v Sázavě se pěšky dostanete na hlavní silnici, podejdete železniční přejezd a půjdete stále po hlavní silnici. Kousek před mostem přes řeku je po pravé straně budova kostela. Vlevo přes most se dostanete do kláštera. 

Autobusem

Odjezdy autobusů jsou z Prahy (v sobotu každé dvě hodiny), nádraží Háje na autobusové nádraží Sázava. Tam se vydáte ulicí Javorová, na konci ulice přejdete železniční trať a pokračujte ulicí Oldřichovo nábřeží. Za mostem přes řeku je po levé straně budova kostela, po pravé most ke klášteru.

Autem

Sjedete z dálnice D1 na silnici číslo 110, která vás dovede přímo do města Sázava. Kostel bude po vaší pravé straně zkraje města za železničním podjezdem. Auto je nutné nechat zaparkované ve městě, v areálu není dostatek parkovacích msít. Pěšky se do kláštera dostanete za 10 min. Věž kláštera je nepřehlédnutelnou dominantou.